مکانهای دیدنی مالدیو

رستوران زیر آبی ایتها

ایتها نام رستورانی در جزیره رِنگالی به معنای مادر مروارید است که به عنوان اولین رستوران زیر آب در جهان شناخته می شود.

ظرفیت آن14 نفر و 5 متر پایین تر از سطح دریا قرار دارد که طراحی معاصر اروپا به خوبی در آن دیده می شود. دید 270 درجه ای پانوراما از زیر آب را می توان در این رستوران تجربه کرد.

در سال 2005 این رستوران باز گشایی شد و غذاهای متنوع اروپایی و آسیایی در آن سرو می شود.

موزه ملی

به عنوان اولین موزه ملی کشور در سال 1952 و در روز ملی مالدیو بازگشایی شد و شامل آثار برجسته ای از جمله سردیس بودا از سنگ مرجان-مربوط به قرن 11- می شود که تاریخچه مالدیو را به خوبی به نمایش می گذارند.

ساختمان موزه در ماله -پایتخت مالدیو-واقع شده است که طراحی و ساخت آن توسط دولت چین صورت گرفته است.

گشت دلفین ها

تورهای یک ساعته با کروز های چوبی در اقیانوس هند جهت تماشای غروب و دلفین ها تجربه ای منحصر بفرد در کشور مالدیو می باشد.

ورزش های آب

مالدیو یکی از بهترین مقصد های غواصی جهان است که شنا در اعماق اقیانوس هند و تماشای گونه های مختلف و زیبای ماهی ها تجربه ای شگفت انگیز برای علاقه مندان است. در مالدیو می توان مکان هایی بسیاری را که مخصوص برگزاری غواصی است را یافت و امکان انجام آن برای همه وجود دارد.

از دیگر فعالیت های آبی می توان به موج سواری، پاراسیلینگ، اسنورکلینگ، کایاکینگ و فلای فیش نیز اشاره کرد.

جزیره وادهو

وادهو با دریای معروف به ستارگان و جمعیت حدود 500 نفر یکی از جزایر مالدیو به شمار میرود. علت نام گذاری آن نور مهتاب منعکس شده از فیتوپلانکتون های موجود در آب می باشد به طوری که در نگاه اول، دریا انعکاسی از آسمان به نظر می آید .

مسجد جمعه ماله

این بنا در سال 1984 توسط مومون عبدالقیوم-رئیس جمهور مالدیو- ساخته شد و هم اکنون به عنوان نماد و بزرگترین مسجد مالدیو شناخته می شود.

مسجد جمعه ماله با ظرفیت حدود 5 هزار نفری دارای بخش های مختلفی از جمله اداری، کتابخانه و محل جلسات رسمی می باشد که شاخصه آن گنبد طلایی اش است.