درباره کره جنوبی

کره جنوبی-South Korea

پایتخت و بزرگترین شهر : سئول

مساحت : 100,210 کیلومتر

جمعیت : 50,617,045 - سال 2014

شهرهای مهم : سئول، بوسان، اینچئون، گوانگجو

زبان رسمی : کره ای

واحد پول : وُن

دین : 46% بی دین

پیش شماره : 82+

اختلاف ساعت: 6:30 +

جغرافیا:

کره جنوبی کشوری مستقل در شرق آسیا و در بخش جنوبی شبه جزیره کره واقع شده است . این شبه جزیره کوهستانی توسط دریای زرد در غرب و دریای ژاپن در شرق احاطه شده است. نام آن از پادشاهی کهن گوگوریو گرفته و حکومت آن به صورت جمهوری می باشد .کشور ژاپن همسایه شرقی و چین همسایه غربی کره جنوبی است . نیمی از جمعیت کره جنوبی در شهر سئول-دومین شهر بزرگ جهان با 25 میلیون ساکن -می باشند .کره جنوبی از کشورهای ثروتمند در جهان محسوب می شود که شامل بنادر مهمی از جمله بندر بوسان-ساحل دریای ژاپن-و اینچئون-در ساحل دریای زرد را می باشد .

کره جنوبی به چهار منطقه کلی تقسیم می شود. منطقه شرقی با رشته کوه های مرتفع و ساحل مسطح ، منطقه غربی با دشت های وسیع ساحلی ، رودخانه و تپه، منطقه جنوب غربی مملو از کوه ها، دره و منطقه جنوب شرقی رودخانه ناکدونگ واقع شده است.

آب و هوا:

کره جنوبی دارای آب و هوای مرطوب و نیمه گرمسیری و تحت تاثیر بادهای موسمی شرق آسیا می باشد که در فصل تابستان دارای بارش های سنگین و در فصل زمستان دمای هوای آن به 20- درجه نیز می رسد.

غذاها:

از زمان های قدیم برنج به عنوان غذای اصلی کره محسوب شده و از انواع گوشت ، ماهی و سبزیجات در طبخ غذا نیز استفاده می کنند که دارای ارزش غذایی بالا و عطر و طعم متمایز می باشد.

کیم چی-Kimchi: انواع مختلف کیمچی وجود دارد که شایع ترین آن با کلم نِپا درست می شود و از اصلی ترین و پرطرفدارترین غذاهای کره ای به شمار می رود. مواد تشکیل دهنده آن پیازچه ،کاهوی ژاپنی،ریشه زنجبیل،فلفل هندی خرد شده،سس ماهی و پودر برنج یا آرد می باشد.

دنجان جیگهDoenjang Jigae: این غذا سوپ سس سویا می باشد که از سیب زمینی،کدو سبز،پیازچه،فلفل سبز تند و شیرین و سیر درست می شود.

کباب کره ایGogigui: این غذا از گوشت گاو،مرغ و یا انواع دیگری از گوشت می باشد که به صورت کبابی طبخ می شود.این غذا علاوه بر کره ای ها در جوامع بین الملل طرفداران زیادی دارد.

تاریخچه گردشگری:

کره جنوبی در سال 2013 بیش از 12 میلیون گردشگر خارجی را جذب خود کرده و جزء 20کشور برتر جهان با بیشترین تعداد بازدیدکننده می باشد.