بدروم

بدروم شبه جزیره ای در جنوب غربی دریای ترکیه است. این شهر در سال 2013 دارای جمعیتی حدود 36 هزار نفر می باشد. بدروم دارای آب و هوای مدیترانه ای است با تابستانهای گرم و زمستان های معتدل و مرطوب که متوسط دمای آن در زمستان 15 درجه سانتی گراد و در تابستان 34 درجه سانتی گراد می باشد. بدروم شهری با سواحل و آبهای پر زرق و برق بوده که تا اواسط قرن 20 مملو از ماهی گیران و غواصان بوده است. این شهر ساحلی که در آن زندگی سنتی و مدرن دست در دست داده اند تا با یک هماهنگی بسیار عالی آن را به نمایش بگذارند، هم اکنون به عنوان یکی از شهرهای مهم توریستی ترکیه مطرح شده است.

قلعه بدروم

قلعه بدروم، در بخش جنوب غربی ترکیه در شهرساحلی بودروم واقع شده است که در قرن 15ساخته شده است. این بنا مشرف به بندر و لنگرگاه می باشد. محوطه قلعه شامل یک موزه باستان شناسی زیر آب می باشد و میزبان چندین جشنواره های فرهنگی در طول سال است. ساخت و سازحجیم این بنا و مقاومت خوب آن در برابر زلزله به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان، مطرح شده است.

موزه باستان شناسی زیر آب

موزه باستان شناسی بدروم واقع در قلعه بدروم می باشد تنها مجموعه ای از آثار بی جان گرد و خاک خورده نمی باشد بلکه تجربه ای اصیل، خلاق و هیجان انگیز است. در این موزه با استفاده از نقشه ها، نقاشی ها، نقاشی های دیواری و فیلم ها سعی در باز زنده سازی دوران ما قبل خود دارد. موزه دارای نمایشگاه هایی است از مجموعه آثار باستانی بازیابی شده از کشتی های غرق شده محلی که در 14 بخش همچون: تالار شاهزاده خانم، سیاه چال، برج بریتانیا، برج آلمانی، تالار شیشه ای، برج فرمانده، تالار سکه، جواهرات و اشیاء قیمتی قرار گرفته اند.

تئاتر هالیکارناسوس

شهری یونانی است در محله مدرن بدروم که در منطقه جنوب غربی بدروم در دامنه کوه واقع شده است و یکی از عجایب هفت گانه جهان باستان می باشد همچنین این بنا بخشی از امپراتوری فارسی -هخامنشی- بوده است. تئاتر دارای ظرفیت حدود 13 هزار نفر بوده است که در عصر هلنی ساخته شده است. تئاتر متشکل از سه بخش مختلف شامل: یک محل برای مخاطبان، یک محل برای ارکستر و سن یا محل اجرا می باشد.

ساحل بیتز

این ساحل دارای شب هایی پر جنب و جوش است. ساحل بیتز با رستوران ها، فروشگاه ها وکافه هایی احاطه گردیده است که ساحل را از بخش پر ازدحام شهری مجزا کرده است. بیتز فضایی مناسب برای علاقه مندان به قایق سواری و موج سواری است.

تورهای قایقی

یکی از تفریحات مهیج در بدروم، تورهای قایقی می باشند. این تورها شامل یک روز گشت نیم روزی در دریا است. در این تور از چند خلیج زیبا بازدید خواهد شد که در آن می توانید شنا و غواصی در آب های شفاف را تجربه کنید و یا از نمایش خورشید، طبیعت زیبای بدروم و صدای امواج لذت ببرید.

پاموک کاله

قلعه پنبه ای یکی از فضاهای طبیعی، دیدنی، جذاب و منحصر به فردی است که از بازمانده های شهر باستانی هیراپولیس می باشد. کلسیم غنی موجود در آب چشمه های گرم در طی میلیون ها سال سبب شکل گیری استالاکتیک های فوق العاده زیبا و حوضچه شده است. از جاذبه های دیگر این مکان توریستی چشمه های آب گرم بازمانده از دوران روم باستان که دارای خاصیت درمانی است و یا تفریح در استخر مدرن آب گرم، تسکین دهنده دردهای مفاصلی می باشد.

رافتینگ

یکی از تفریحات آبیِّ مهیج، رافتینگ در رودخانه دالامان است که از کوه توروس سرچشمه می گیرد، به خصوص زمانی که در فصل بهار برف کوه های توروس آّب می شود. رفت ها به صورت دو نفره می باشند.

آکوا پارک

پارک آبی بدروم دارای مساحتی حدود 40 هزار متر مربع می باشد. این پارک امکاناتی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد از جمله: استخر، جکوزی، رستوران ها، کافه ها و جامپینگ و ...

مسجد مصطفی پاشا

یکی از مساجد قدیمی در بدروم می باشد که در کنار قلعه بدروم ساخته شده است. این مسجد در سال 1720 زمانی که مصطفی پاشا تصمیم به کشتی سازی در بدروم می گیرد ساخته شده است. اسم مسجد بر گرفته از سازنده آن می باشد.